DX06WR024S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bulgin
In Stock: 28
Datasheet
Parametric Equivalent
Bulgin
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
LED Panel Indicator Red Diffused 24V Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
DX06WR024S
DigiKey Part Number
708-DX06WR024S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX06WR024S
Description
DX SERIES, 6MM DIAMETER, WIRE LE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Ratings
DC
Manufacturer
Voltage
24V
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
7.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)