HVLR3908B33K0K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR3908B33K0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR3908B33K0K9
Description
RES 33K OHM 0.1% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 kOhms ±0.1% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bag
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.374" Dia x 1.535" L (9.50mm x 39.00mm)