FBH453215T-132Y-S | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FBH453215T-132Y-S |
Description | FERRITE BEAD 1.3 KOHM 1812 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.3 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 3A 40mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 3A |
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.067" (1.70mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Impedance @ Frequency 1.3 kOhms @ 100 MHz |