FBH453215T-132Y-S
DigiKey Part Number
4713-FBH453215T-132Y-STR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FBH453215T-132Y-SCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FBH453215T-132Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBH453215T-132Y-S
Description
FERRITE BEAD 1.3 KOHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 3A 40mOhm
Category
Current Rating (Max)
3A
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.067" (1.70mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
1.3 kOhms @ 100 MHz