GMC21CG270G50NTD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMC21CG270G50NTD |
Description | CAP0805 COG 27PF 2% 50V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) |