GMC31X7R334K50NT
DigiKey Part Number
4713-GMC31X7R334K50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC31X7R334K50NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC31X7R334K50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31X7R334K50NT
Description
CAP1206 X7R .33UF 10% 50V
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)