GMT31X7R334K50NT3
DigiKey Part Number
4713-GMT31X7R334K50NT3TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT31X7R334K50NT3CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMT31X7R334K50NT3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT31X7R334K50NT3
Description
CAP0805 COG 180PF 5% 50V AEC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)