DMT334R2S474M3DTA0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5450-DMT334R2S474M3DTA0-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DMT334R2S474M3DTA0 |
Description | CAP 470MF 4.2V -40-+85C |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 mF (EDLC) Supercapacitor 4.2 V 3-SMD 156mOhm @ 1kHz |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 156mOhm @ 1kHz |
Manufacturer CAP-XX Ltd Supercapacitors | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Bulk | Package / Case 3-SMD |
Part Status Active | Size / Dimension 0.827" L x 0.551" W (21.00mm x 14.00mm) |
Capacitance 470 mF | Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm) |
Tolerance ±20% | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Voltage - Rated 4.2 V |