GY13R008014V105R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5450-GY13R008014V105R-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GY13R008014V105R |
Description | CAP 1F 3V -40-+65C T/H |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 F (EDLC) Supercapacitor 3 V Radial, Can 260mOhm @ 1kHz |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 260mOhm @ 1kHz |
Manufacturer CAP-XX Ltd Supercapacitors | Termination PC Pins |
Series | Mounting Type Through Hole |
Packaging Bulk | Package / Case Radial, Can |
Part Status Active | Lead Spacing 0.138" (3.50mm) |
Capacitance 1 F | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Tolerance -10%, +30% | Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm) |
Voltage - Rated 3 V | Operating Temperature -40°C ~ 65°C |