CPPC7LZ-A7BP-10.0TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Direct
TXC CORPORATION
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
Diodes Incorporated
QST
In Stock: 730
10 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7LZ-A7BP-10.0TS
DigiKey Part Number
CPPC7LZ-A7BP-10.0TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7LZ-A7BP-10.0TS
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPPC7LZ-A7BP-10.0TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)