415-0503-MM500
DigiKey Part Number
24-415-0503-MM500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0503-MM500
Description
CABLE ASSY, METRIC, STR SMP FEMA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to SMP 0.086" Flexible Cable 19.69" (500.00mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Johnson
2nd Connector
SMP Jack
Packaging
Bag
2nd Contact Gender
Female
Part Status
Active
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Style
SMP to SMP
Length
19.69" (500.00mm)
1st Connector
SMP Jack
Cable Type
0.086" Flexible Cable
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz