CFS-20632768DZFB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 3,006
Datasheet
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
CFS-20632768DZFB
DigiKey Part Number
300-1002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-20632768DZFB
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.075" Dia (1.90mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)