10368-28-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN390W-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-28-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 28AWG 300V WHT 50'
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire 7/0.0047" White 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.036" (0.91mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
7/0.0047"
Additional Resources
In-Stock: 7
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 28AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 23
HOOK-UP STRND 28AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 28AWG 300V RED 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 28AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 28AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 3
Alternate Length
HOOK-UP STRND 28AWG WHT 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 28AWG WHT 500'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 28AWG 300V WHT 25'