1569-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN531R-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Red 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 40
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BRN 25'
In-Stock: 0
Unit Price:
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
In-Stock: 28
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 50'