1569-22-1-0500-008-1-TS
DigiKey Part Number
CN535A-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-008-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG ORN 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Orange 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
In-Stock: 47
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 91
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V ORN 25'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 22AWG ORN 500'
In-Stock: 46
HOOK-UP STRND 22AWG ORN FOOT
HOOK-UP STRND 22AWG 300V ORN 50'