1569-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN518B-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Black 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey. View Alternative Package Types
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG BLK FOOT
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 500'
In-Stock: 25
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 50'