1569-24-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN523N-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-24-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Brown 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C