3132-22-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN100N-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Brown 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C