3132-22-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN100G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Green 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 9
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG GRN FOOT
In-Stock: 400
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 50'