3132-22-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN100GY-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG GRN/YEL FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Green, Yellow 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)