3135-16-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN672B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-16-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 16AWG BLK 100'
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Black 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.119" (3.02mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 200°C