OH200-61003CF-025.0M
DigiKey Part Number
222-OH200-61003CF-025.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH200-61003CF-025.0M
Description
XTAL OSC OCXO 25.0000MHZ CMOS TH
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-DIP Module, 5 Leads
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±5ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
1.15A
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP Module, 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.417" L x 1.063" W (36.00mm x 27.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)