CBPFS-0915
DigiKey Part Number
744-1442-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBPFS-0915
Description
FILTER SAW 915MHZ INLINE
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
915MHz Frequency Lab Use RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.2dB 26MHz Bandwidth Inline, SMA Connection, F and M
Category
Bandwidth
26MHz
Manufacturer
Crystek Corporation
Insertion Loss
2.2dB
Series
Applications
Lab Use
Packaging
Bulk
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Frequency - Center
915MHz
Size / Dimension
0.435" Dia x 1.313" L (11.05mm x 33.34mm)