CCSMA-MM-RG174-48
DigiKey Part Number
744-1329-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA-MM-RG174-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-174
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug
Additional Resources
In-Stock: 245
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 20
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 218
COAX CBL SMA TO SMA 18"
In-Stock: 344
COAX CBL SMA TO SMA 24"
In-Stock: 230
COAX CBL SMA TO SMA 36"