CCSMA1-MM-RG174-36
DigiKey Part Number
744-1310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA1-MM-RG174-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Crystek Corporation
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-174
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 25
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 31
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 117
COAX CBL SMA TO SMA 24"