402F1921XILR is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Jauch Quartz
Jauch Quartz
Parametric Equivalent
19.2 MHz ±10ppm Crystal 12pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
402F1921XILR
DigiKey Part Number
402F1921XILR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F1921XILR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)