CB2V5-3I-25M0000
DigiKey Part Number
CTX1257TR-ND - Tape & Reel (TR)
CTX1257CT-ND - Cut Tape (CT)
CTX1257DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB2V5-3I-25M0000
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)