APF30-30-06CB
APF30-30-06CB
APF30-30-06CB
DigiKey Part Number
294-1151-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APF30-30-06CB
Description
HEATSINK LOW-PROFILE FORGED
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
1.181" (30.00mm)
Series
Width
1.181" (30.00mm)
Packaging
Box
Fin Height
0.250" (6.35mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
4.40°C/W @ 200 LFM