AP7354D-25FS4-7
DigiKey Part Number
AP7354D-25FS4-7DI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7354D-25FS4-7
Description
IC REG LINEAR 2.5V X2-DFN10104
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA X2-DFN1010-4 (Type B)
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
0.6 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Control Features
Enable
Part Status
Active
Protection Features
Over Current
Output Configuration
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Regulators
1
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
X2-DFN1010-4 (Type B)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 150mA