BZX84C27-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 27,699
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 72,982
Datasheet
Comchip Technology
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Nexperia USA Inc.
onsemi
Diotec Semiconductor
Zener Diode 27 V 300 mW ±7% Surface Mount SOT-23-3