DESD24VF1BLQ-7B
DigiKey Part Number
31-DESD24VF1BLQ-7BTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DESD24VF1BLQ-7BCT-ND - Cut Tape (CT)
31-DESD24VF1BLQ-7BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DESD24VF1BLQ-7B
Description
TVS DIODE 24VWM 32V X1DFN10062
Detailed Description
32V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X1-DFN1006-2
Capacitance @ Frequency
0.3pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Base Product Number
Power - Peak Pulse
32W