DESD24VL1BAQ-7
DigiKey Part Number
31-DESD24VL1BAQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DESD24VL1BAQ-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DESD24VL1BAQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DESD24VL1BAQ-7
Description
TVS DIODE 24VWM 38VC SOD323
Detailed Description
38V Clamp 3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Capacitance @ Frequency
11pF @ 100MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
24V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
230W