DMTH10H071LFDFW-13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 100 V 4.6A (Ta) 1.8W (Ta) Surface Mount, Wettable Flank U-DFN2020-6 (SWP) (Type UXG)
DMTH10H071LFDFW-13
DigiKey Part Number
31-DMTH10H071LFDFW-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMTH10H071LFDFW-13
Description
IC
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
6.4 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
296 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1.8W (Ta)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
U-DFN2020-6 (SWP) (Type UXG)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
68mOhm @ 4A, 10V