FJ2500028Q
DigiKey Part Number
FJ2500028QDITR-ND - Tape & Reel (TR)
FJ2500028QDICT-ND - Cut Tape (CT)
FJ2500028QDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ2500028Q
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
10mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V