FW2500025Z
DigiKey Part Number
FW2500025ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
FW2500025ZCT-ND - Cut Tape (CT)
FW2500025ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW2500025Z
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FW2500025Z Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
20pF