FW3200022 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 5,346
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 24,063
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FW3200022
DigiKey Part Number
FW3200022DI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW3200022
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF