SMCJ54CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMCJ54CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMCJ54CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMCJ54CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ54CA-13-F
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
87.1V Clamp 17.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ54CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V