UDZ7V5B-7
DigiKey Part Number
UDZ7V5B-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZ7V5B-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
UDZ7V5B-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZ7V5B-7
Description
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 7.5 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 4 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
200 mW