ESD4A45PLC1508 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESD4A45PLC1508 |
Description | ESD4A45PLC1508 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-26 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESD4A45PLC1508 Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 45W |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® Bulk | Power Line Protection Yes |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Steering (Rail to Rail) | Capacitance @ Frequency 0.4pF @ 1MHz |
Unidirectional Channels 4 | Operating Temperature -50°C ~ 125°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 6V | Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V | Supplier Device Package |