DLC-T6.86CDH#1-AT
DLC-T6.86CDH#1-AT
DigiKey Part Number
3190-DLC-T6.86CDH#1-AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC-T6.86CDH#1-AT
Description
6.86 INCH IPS HDMI DISPLAY WITH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) HDMI 6.86" (174.24mm) 1280 x 480
Category
Touchscreen
Capacitive
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Diagonal Screen Size
6.86" (174.24mm)
Packaging
Bag
Viewing Area
160.59mm W x 60.22mm H