3120-N324-P7T1-W02D-15A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 343
Datasheet
Circuit Breaker Thermal 15A 415 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
IP65 rated E-T-A 3120 rocker-actuated circuit breaker E-T-A
3120-N Series Switch/Circuit Breaker Accessories
3120-N324-P7T1-W02D-15A
DigiKey Part Number
302-1635-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3120-N324-P7T1-W02D-15A
Description
CIR BRKR THRM SWITCH 15A IP65
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V