5-0SMDJ30CA
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ30CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ30CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ30CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 103A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V