DR73-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DR73-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 4.15A 16.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.15 A 16.5mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DR73-2R2-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 5.52A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 16.5mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.140" (3.55mm) |