MLVA06V26C100-R
DigiKey Part Number
283-MLVA06V26C100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MLVA06V26C100-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MLVA06V26C100-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLVA06V26C100-R
Description
VARISTOR 37V 30A 0603
Detailed Description
37 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount 0603 (1608 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
42 V
Current - Surge
30 A
Capacitance @ Frequency
100 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
32 V
Varistor Voltage (Typ)
37 V