MOVS4032V014 is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 3,254
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
22 V 250 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, No Lead
MOVS Surface Mount Metal Oxide Varistors
Eaton Surface Mount Circuit Protection Devices
MOVS4032V014
DigiKey Part Number
283-MOVS4032V014TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOVS4032V014
Description
VARISTOR 22V 250A 2SMD NO LEAD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Typ)
22 V
Varistor Voltage (Max)
24.2 V
Series
Current - Surge
250 A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
14 V
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
19.8 V