SD25-151-R
DigiKey Part Number
283-4694-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4694-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4694-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25-151-R
Description
FIXED IND 150UH 553MA 872.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 553 mA 872.3mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD25-151-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
328mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
872.3mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)