SD3114-4R7-R
DigiKey Part Number
513-1561-2-ND - Tape & Reel (TR)
513-1561-1-ND - Cut Tape (CT)
513-1561-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3114-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 770MA 251 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 770 mA 251mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD3114-4R7-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.14A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
251mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)