SD3114-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SD3114-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 770MA 251 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 770 mA 251mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SD3114-4R7-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.14A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 251mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm) |
Tolerance ±30% | Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) |