TR-1245UMFF630-R
DigiKey Part Number
283-TR-1245UMFF630-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-TR-1245UMFF630-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-TR-1245UMFF630-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR-1245UMFF630-R
Description
FUSE BRD MNT 630MA 350VAC 250VDC
Detailed Description
630 mA 350 V 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.472" L x 0.177" W x 0.177" H (12.00mm x 4.50mm x 4.50mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
0.16 Ohms
Voltage Rating - AC
350 V