TRIGSGF20GY
DigiKey Part Number
6215-TRIGSGF20GY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRIGSGF20GY
Description
IG GFCI TR ST DUPLEX 20A 125V GY
Detailed Description
Power Connector Receptacle, Female Sockets NEMA 5-20R Outlet Box
Category
Voltage Rating
125VAC
Connector Style
NEMA 5-20R
Current Rating (Amps)
20A